Головна » 2010 » Червень » 19 » Ірпінь може стати адміністративним центром Київської області
10:30
Ірпінь може стати адміністративним центром Київської області
Новина про те, що в недалекому майбутньому Ірпінь може стати адміністративним центром Київської області отримала широкий резонанс серед мешканців міста. Одні обговорюють перспективи для всього міста (зростання інвестиційної привабливості, підвищення добробуту городян тощо), інші – говорять про власні вигоди від реалізації цього проекту. Ми ж спробували спрогнозувати, в яких напрямках будуть відбуватись найбільш суттєві зміни. 
Робочі місця
Якщо керівництво області вирішить обрати саме Ірпінь обласним центром Київщини, то першим кроком в реалізації цього проекту має стати створення всієї необхідної інфраструктури. А це – будівництво адміністративних споруд, приміщень банків, офісних центрів, нових доріг тощо. Тобто на першій стадії роботи для будівельників буде навіть забагато. Але в світлі економічної кризи, що зараз має місце в Україні, проблеми з робочими руками не буде, а кваліфіковані місцеві будівельники будуть задіяні в роботі на 100%.
Після того, як інфраструктуру буде створено, виникне питання у залученні до роботи держслужбовців, юристів, бухгалтерів, обслуговуючого персоналу та фахівців у інших супутніх галузях. Звичайно, більша частина апарату буде їздити на роботу зі столиці, але й для ірпінців буде відкрито надзвичайно багато вакансій.
Нерухомість
Аналітики ринку нерухомості в один голос стверджують – яке місто стане обласним центром Київщини, там вартість нерухомості зросте щонайменше на 10-15%. Це стосується всього житлового й нежитлового фонду, а також ринку оренди й землі. Власників приватизованих квартир та земельних ділянок ця новина, звичайно, порадує – зростання їхніх активів у ціні відбудеться обов’язково.
Столична компанія Simbioz Real Estate Consulting опитала більшість експертів ринку, які вважають, що до кінця року вартість всієї заміської нерухомості виросте на 10%. Тобто, у випадку набуття Ірпенем статусу центру області, і нерухомість, і земля виросте щонайменше на 20-25%.
Не дуже весело буде тим, хто живе в орендованій квартирі, адже велика вірогідність, що після перенесення обласного центру до Ірпеня, господарі піднімуть ціну на квадратні метри. Експерти ринку нерухомості прогнозують, що вартість оренди в містах-кандидатах (Ірпінь, Вишгород, Бориспіль), розташованих поряд з Києвом, може вирости до столичного рівня. Для того, щоб цього не відбулося – необхідно домовлятися з ними про фіксовану ціну оренди на довготривалий період.
Статусність
Сьогодні кожне з міст-сателітів Києва мріє перетворитись на повноцінну адміністративну одиницю. Ситуація десятирічної давнини, коли ці ж міста хотіли зливатись зі столицею в єдине ціле змінилась кардинально. Говорити тут про якусь гордість чи власні амбіції не доводиться – скоріше за все в цьому питанні зіграв свою роль здоровий прагматизм. Кожен мер невеликого міста хоче бути господарем на своїй землі, а не підпорядковуватись високим чинам з Хрещатика.
Тому можливість стати обласним центром Київщини найбільш далекоглядними мерами була сприйнята надзвичай радо – адже це унікальний шанс для того, щоб: підвищити своє місто у статусі; залучити до нього нові інвестиції; підвищити рівень життя городян; забезпечити всіх робочими місцями та гарантувати кожному соціальний захист.
Категорія: Регіональні | Переглядів: 562 | Додав: Daygger | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]