Головна » 2010 » Липень » 18 » Коцюбинчанам здешевлять теплопостачання
13:43
Коцюбинчанам здешевлять теплопостачання
Коцюбинське, Рідне Коцюбинське, Коцюбинское, поселокНа даний момент селище Коцюбинське теплом та електрикою забезпечують сумнівні монополісти, що встановлюють свої тарифи спираючись на відсутність конкурентів. Проте чи є сенс переплачувати їм, коли існують інші, дешевші для мешканців альтернативи?
Соціальна ініціатива «Рідне Коцюбинське» пропонує інший вихід. Справа в тому, що для мешканців набагато вигідніше приєднатися до Київської ТЕЦ – це дозволило би знизити тарифи та підвищити якість обслуговування. Зараз цей метод втілюється на прикладі житлового комплексу «Коцюбинський», який споруджується компанією «Регіональні будівельні інвестиції». Завдяки будівництву нового житла населення Коцюбинського може збільшитися на третину – відповідно, підвищиться й потреба в енергоносіях. А з енергоносіями, водою та водовідведенням у Коцюбинському погано. Тож стосовно енергопостачання при проектуванні було прийнято рішення потягти 11 км кабелю від київської підстанції «Мостище», що дозволить зробити його безперебійним та недорогим. Такий вихід – економічно невигідний для компанії-забудовника, проте надзвичайно вигідний для селища.

Що ж до опалення, то житловий комплекс «Коцюбинський» вимагає для забезпечення власних потреб теплопровідної труби діаметром 400 мм. Проте, за попередніми прогнозами експертів, збільшення діаметру труби всього лише на 100 мм дасть змогу опалювати майже половину селища, тим самим зупиняючи процес монополізації постачання. Саме тому Володимир Жарков, лідер Соціальної ініціативи «Рідне Коцюбинське», звернувся до компанії-забудовника з такою пропозицією. Проте існують тут і складності. При прокладенні труба проходить залізницю – а значить, для того, щоб успішно її обійти, потрібне нове проектне рішення, розраховане, узгоджене й затверджене проектною організацією.

Додатково житловий комплекс „Коцюбинський” забезпечує своїх мешканців масою переваг. Компанія „РБІ” намагається створити якомога комфортніші для проживання умови – і не тільки в плані зручності, але й в економічному плані. Створюється для комплексу і власний ЖЕК. Також РБІ планує реконструкцію існуючих каналізаційних мереж, будівництво нових, що виходитимуть за межі Коцюбинського, оновлення колектору, щоб труби не проривалися так часто, як зараз. В процесі реконструкції знаходиться і внутрішньоквартальна дорога, прокладена в межах житлового комплексу.

Висновки однозначні – прогрес і ще раз прогрес, адже коцюбинчани гідні нормального рівня життя, і Соціальна ініціатива „Рідне Коцюбинське” всіма силами намагається впровадити для них цей рівень.

ПРЯМА МОВА

Анатолій КАМИНІН,
представник „РБІ”, компанії-забудовника:

Ми як компанія-забудовник, що намагається покращити добробут мешканців, ставимо собі конкретну ціль: розвинути інфраструктуру Коцюбинського до рівня міста обласного підпорядкування. Для цього необхідно надати селищу якісне й дешеве опалення, електроенергію, водопроводи, каналізації, дороги. Можливість протягти кабель постачання від Києва – чудова нагода допомогти як мешканцям нашого комплексу, так і населенню всього селища, забезпечивши постійне безперебійне постачання електрики.

Також ми зобов’язалися підтримувати екологічну ситуацію в селищі шляхом усунення котелень, натомість забезпечуючи підприємства безперебійним теплом.

Наш комплекс включатиме в себе все, необхідне споживачеві, від торгівельного центру до дитячого садочка. Ми будуємо так, щоб поєднати елітні умови життя з помірними цінами й спокоєм та тишею невеличкого містечка.
Важливо зазначити й те, що мешканці Коцюбинського невдовзі будуть забезпечені новими маршрутними таксі, які регулярно ходитимуть від житлового комплексу до Києва.

Володимир ЖАРКОВ,
лідер Соціальної ініціативи „Рідне Коцюбинське”:

Не може не втішати той факт, що з нашою цілком громадською організацією співпрацюють комерційні структури. До того ж співпрацюють на дуже вигідних для мешканців Коцюбинського умовах, адже комунальні тарифи діють на всіх, і їх зниження суттєво вплине на рівень добробуту населення.

Але справа не лише в ціні тепло та електроенергії, а ще й в якості її постачання. Компанія, що на даний момент забезпечує теплом приблизно 90% селища, відчуває себе абсолютно впевнено. Вона може дозволити собі і підвищення тарифів, і перебої у наданні послуг – адже зробити з нею нічого не можна, вона єдина. Селищна рада вже намагалась знизити тарифи через суд, проте позов не задовольнили.

Підключення „Коцюбинського” до київських мереж – це вже суттєвий крок, спрямований на покращення рівня життя та створення якісно нового комунального господарства, але збільшення діаметру труби дало би ще більше можливостей для розвитку селища.

Переглядів: 1188 | Додав: Daygger | Рейтинг: 1.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]