Головна » 2009 » Жовтень » 21 » Вимагайте свій примірник договору
10:23
Вимагайте свій примірник договору
Споживачі запитують, чи правий Ірпіньводоканал, укладаючи договір в одному примірнику, який залишає собі, а споживачеві пояснює — розрахункова книжка на правах договору.
Відповідно до п.2.3 ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» виконавець зобов'язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності та дотримання умов його виконання. «Типовий договір про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» затверджений постановою КМУ від 21 липня 2005 р. № 630, в п.30 якого зазначено: «Договір укладено у двох примірниках, один з яких зберігається у споживача, другий - у виконавця». Примірники мають однакову юридичну силу. Щодо розрахункової книжки, то вона є платіжним документом і ніяким чином не може заміняти договір. Отже, вимагайте свій примірник договору!

Інше запитання. Чому у споживачів-пільговиків виникають борги за водопостачання та водовідведення, якщо вони регулярно сплачують відповідно до показань лічильника та розміру встановленої пільги і її норми? Зауважу, що при сплаті у пільговиків є своя специфіка, відмінна від сплати за інші послуги, а саме: відповідно до п.22 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення» № 630 від 21 липня 2005 р. - «Покази квартирних засобів обліку розподіляються пропорційно кількості мешканців квартири. Пільги споживачам з оплати послуг надаються на частку, отриману після такого розподілу, за фактичними витратами, але не вище нормативів (норм) споживання, визначених законодавством». Наприклад, сім'я з трьох осіб, в якій один пільговик за наявності газового водонагрівача (колонки) або електробойлера. В даному випадку встановлена пільгова норма 6,3 куб.м. Припустимо, за місяць спожито сім'єю 6,3 куб.м води (стоки рахуються по кількості води), отже маємо 6 куб.м. : 3 = 2 куб.м на особу.

Відповідно пільговик сплачує свою частку за пільговим тарифом (наприклад, 50%), а решта мешканців квартири за 100 % тарифом
2х5,38х50%= 5,38 грн.
4х5,38= 21,52 грн.
Разом 26,90 грн.

Але пільговик, не знаючи цих тонкощів, сплачував як і інші послуги, в межах норми по 50% їх вартості 6х5,38х50%=16,14 грн., тому різниця між 26,90 грн. і 16,14 грн. - 10,76 грн. є щомісячним боргом, який постійно накопичується.

Споживачів турбує і значне підвищення водоканалом тарифів з 1 жовтня 2009 р.: води до 2,80 грн. замість 2,28 грн., водовідведення — до 5,04 грн. замість 3,10 грн. Водоканал підвищення пояснює наступним:
— електроенергія зросла на 32 %, мінімальна зарплата збільшилась на 27 %, на 184 % підвищено тарифи на транспортування стоків до Київводоканалу, бо наші стоки транспортуються через увесь Київ у Бортницьку очисну систему.

Який же вихід? Будувати власні очисні споруди. О.Бондар обіцяв, що чехи побудують нам споруди, в яких буде розводитись форель. Ні форелі, ні споруд. Одні обіцянки! 12 червня 2009 р., перед початком 70 сесії міськради, американці презентувати свою технологію очищення стічних вод, навіть В.Здольник возив їх у район водоканалу щодо можливого розміщення цих споруд, але в якому це стані зараз — невідомо. Швидше за все, у зв'язку з кризою — ніякому. Наша точка зору. Має бути встановлений єдиний середній, в межах області, тариф, що підвищується лише при значному зростанні доходів населення. При відсутності цього влада компенсує виробникам витрати, що перевищують економічно обґрунтовані, з державного бюджету, а не перекладає їх на пустий гаманець неплатоспроможного населення, створюючи борги.

Віталій САВЕНКО,
ІРГО «Самозахист»
www.bucha.com.ua
Категорія: Регіональні | Переглядів: 645 | Додав: Daygger | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]