Загальна інформація
1955-2001 р.р. – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 м.Ірпеня
2001 р. – Коцюбинський гуманітарний ліцей
Директор ліцею –  Нетяга Тамара Анатоліївна
В ліцеї працюють 16 вчителів
Серед них:
•     Учителі-методисти - 3
•     Старші вчителі – 1
•     Вищої категорії – 8
•     Др
угої категорії --2

 

•     Спеціалісти – 5

•    Середній вік вчительського колективу – 31 рік
В ліцеї навчаються 92 учнів, 5 класів

Профіль навчання – гуманітарний
Адреса:  08298 Київська область,
             м.Ірпінь, смт Коцюбинське, вул.Бакала, 1
             email: licey_irpin@ ukr.net
             т. (04597) 72-2-33, 72-9-56

Опис ліцею
   Коцюбинський гуманітарний ліцей розташований серед соснової тиші передмістя Києва, в смт Коцюбинському Київської області, який почав своє існування з 2001 року, після реорганізації  однієї з найстаріших шкіл Приірпіння – середньої школи №6 (заснована в1955 році).
        Місією педагогічного колективу є формування цілісної особистості в цілісному педагогічному процесі.
 « Паростки всього найкращого, що є в потенціалі дитини, проростаю, якщо є відповідні умови для розвитку в іншому разі, вони втрачені .» 
                                                                                                 Еріх Фром
      Діяльність педагогічного колективу спрямована на особистістно-зорієнтоване навчання на основі порівняння результатів, умінь кожного учня з його колишніми результатами, у визначенні його інтелектуального розвитку. Учень повинен бути впевненим у тому, що за невдачею буде не покарання, а допомога вчителя.
       Мікроклімат ліцею – це поєднання духу свободи з почуття обов’язку, панування душевного комфорту, культ знань, а не оцінки, вільна рефлексія, як учня так і педагога.
      Метою є формування всебічно розвиненої і духовно багатої особистості з гуманізованим світоглядом та національною свідомістю.
      Якість навчання забезпечується висококваліфікованим педагогічним колективом  -- 20% учителів лауреати обласного туру конкурсу «Учитель року», 7% -- лауреати всеукраїнського туру конкурсу «Учитель року», мають професійні відзнаки та звання, 66% пройшли навчання курсу Іntel «Навчання для майбутнього» з використання інформаційно-комунікаційних технологій при викладанні навчальних предметів відповідно до Державного стандарту освіти. Цей колектив однодумців працює над вирішенням проблеми : «Від інноваційного змісту і технологій освіти через педагогічну майстерність учителя   до формування особистості учня та підготовки його до життя в сучасних умовах».
       Завдання реалізується  через комплексний навчально-виховний підхід.
Ліцей надає вихованцям можливість поглибленого вивчення української мови та літератури, спецкурсів з ділової англійської мови, ділової  української мови, економіки, основ менеджменту,  основ психології, основ наукової діяльності.
      Обмінятися досвідом педагоги мають можливість в педагогічному клубі «Є ідея!». Для створення атмосфери педагогічного партнерства, найсприятливіших умов для професійного зростання, творчого самовираження та самореалізації педагогів та учнів постійно діє творча лабораторія «Психолого-педагогічний супровід учнів», психолого-педагогічний семінар, школа педагогічної майстерності, працюють консультаційні пункти, що дозволяють раціонально та оперативно використовувати інноваційні методики, форми та прийоми навчання та виховання. Впроваджується лекційно-семінарська система в старшій школі, проектні технології, інформаційно-комунікативні в навчанні та управлінській діяльності(сучасний комп`ютерний клас, мережа Інтернету), тренінгові технології, моделювання «ситуації успіху».
          У закладі  створене дитячо-юнацьке об’єднання «Академ і Я», що включає учнівське самоврядування та клубні об’єднання. Це сприяє згуртуванню учнівського колективу, є ефективним засобом формування особистісної позиції ліцеїстів, залучаючи їх до участі у всіх видах суспільно-корисної діяльності.
          Велика увага приділяється задоволенню наукових прагнень учнів – створено наукове учнівське товариство «Стожари», гаслом якого став вислів А.Франса «Цікавість створює поетів і вчених», емблемою є руки повні зірок – це долоні вчителів, які допомагають їм самовдосконалюватись. Тому учні є активними учасниками  та призерами обласних конкурсів-захистів МАН України, призерами  та учасниками олімпіад, конкурсів.
           Гармонійна особистість неможлива без екологічної  самосвідомості, логічним було створення у 2002 році екологічного клубу «Веселка». Екологісти  є переможцями та призерами таких конкурсів, як   «В об’єктиві натураліста», «Краса і біль України .Скривджена земля», «Ландшафтна архітектура», «Птах року», беруть участь в міжнародних проектах та акціях, захищають екопроекти в МАН і ін.. З екологічними проблемами ліцеїсти звертаються до громадськості – постійно діючі фотовиставки, друк статей в місцевих виданнях, зйомка відеосюжетів та відеофільмів, співпрацюють з еколого-натуралістичними центрами.
           В об’єднанні працює пошуковий клуб «Пам’ять», вокальна студія.
Особливою подією у житті ліцею є свято, що стало традиційним – День ліцеїста, організація і підготовка якого об’єднує учнівський, педагогічний, батьківський колективи та громадськість селища.
           Креативний потенціал ліцеїсти  реалізують організовуючи молодіжні акції «Я за українське», «Паростки милосердя», « Незабутні сторінки історії», «Патріоти серцем і душею», «Талановиті у всьому» Міжнародному благодійному фонду «Україна-3000» проект «Добро починається з тебе».
          Нове суспільство – суспільство майбутнього – висуває нові вимоги перед освітою. Реалізація нових завдань освіти потребує нових підходів, звернення до особистості учня з її потребами та інтересами.

 

 

 

 


Гімн ліцею
Цей злам століть, цей злам віків
Ліцей у селищі відкрив.
Сюди прийшли ми,
Тепло знайшли ми -
І дзвінко лине дружній спів!
Про тропи, синуси й дива
Розкажуть вчителя слова.
Їх рідне слово,
Натхненна мова –
Щодня нам душу зігріва!
    Ліцей надії і добра,
    В ліцей прийшли ми недарма:
    Ми – ліцеїсти,
    Ми прагнем істин –
    в ліцей!
Знання, і вміння, і тепло –
Усе в ліцеї щоб було,
Ми в будні й свято
Вчимось завзято
Собі й Вкраїні на добро.
Нам буде легко на путі
Знайти себе серед світів,
Бо розум пильний,
Знання обширні
Прийдуть в ліцейському житті!
    Ліцей надії і добра,
    В ліцей прийшли ми недарма:
    Ми – ліцеїсти,
    Наш шлях до істин –
    Ліцей!
Цей злам століть, цей злам віків
Ліцей у селищі відкрив.
Сюди прийшли ми,
Тепло знайшли ми -
І дзвінко лине дружній спів:
ЛІЦЕЙ!