Головна » 2009 » Жовтень » 31 » Як вберегтися від грипу
10:50
Як вберегтися від грипу
30 жовтня 2009 року, Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко на позачерговому засіданні Кабміну оголосила карантин у 9 областях України. А міністр охорони здоров’я Василь Князевич підтвердив, що "невідомий вірус", який вже забрав життя 30 людей, насправді – смертельно небезпечний грип А/H1N1.

Стосовно Київської області, то поки що вірус А/H1N1 – не зафіксовано. Проте, не слід забувати про обережність та профілактичні заходи. Яким чином можна вберегтися від небезпечної інфекції та яка ситуація із захворюванням на ГРВІ у Бучі, розповідає лікар-інфекціоніст Бучанської міської поліклініки Наталія Чорна.

Наталіє Василівно, чи складно виявити смертельно небезпечний вірус А/H1N1?
Підтвердити вірус грипу H1N1 можна тільки в лабораторії. Це досить складна процедура, яка потребує послідовності, відповідного обладнання, сироватки і займає багато часу. Взагалі відрізнити «візуально» звичайний грип від грипу H1N1 – не можливо, бо симптоми однакові.

Чому захворювання почалося саме із Заходу України?
Тому що міграційний процес у Західних областях України – більш динамічний. Крім того, там проходять кордони з іншими європейськими державами. І, на жаль, говорити про якийсь серйозний епідеміологічний контроль на кордонах – не можна.

Чи збільшилася кількість хворих на ГРВІ у Бучі?
Так. Але якщо порівнювати з минулорічними даними, то кількість хворих майже така ж. Можливо, люди почали більше звертатися до лікаря у зв’язку із інформацією, яка лунає із засобів масової інформації про грип H1N1. Зазначу, що це правильно – краще перестрахуватися. І ще один момент – не слід займатися самолікуванням, адже це може завдати значної шкоди організму.

Що порадити в якості профілактики захворювання?
Обов’язково потрібно використовувати одноразові пов’язки у місцях масового скупчення людей. Це правило особливо актуальне, якщо людина не може залишитися вдома, а змушена відвідувати якісь заходи.
Марлеву пов’язку можна зробити і власноруч, але її потрібно змінювати через кожні три-чотири години, прати і прасувати.
Не слід забувати і про вологе прибирання у приміщенні, провітрювання. І чим частіше це робити – тим краще. Дверні ручки потрібно обробляти хоча б звичайним миючим засобом.
Крім того, не слід забувати про особисту гігієну: часто мити руки, промивати носові ходи і ротоглотку розчином солі.
Дуже добре для профілактики ГРВІ – підкислене пиття: чаї з малиною, калиною, лимоном.

Часто буває, що людина захворіла, але звертатися до лікаря не хоче, лікується вдома. Чи варто так робити?
Як тільки-но з’явилися перші симптоми застуди: температура, нежить, кашель, ломота в тілі, біль в очах – потрібно негайно звертатися до лікаря. Одна із причин тяжких наслідків хвороби, ускладнень – у тому, що люди займаються самолікуванням і звертаються до лікаря вже у «запущених» випадках.



Людмила Гладська
спеціально для www.bucha.com.ua
Переглядів: 576 | Додав: Daygger | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
31.10.2009
1. Алдексей [Материал]
Берегите себя wink

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]