Головна » 2010 » Жовтень » 23 » Отримання земельної ділянки. Питання які виникають.
00:11
Отримання земельної ділянки. Питання які виникають.
Дуже багато питань від людей надійшло на адресу редакції www.kotsubynske.org Ажіотаж створений навколо проблеми лісу в селищі Коцюбинське наводить на роздуми  різних людей проживаючих в селищі. 

Люди різні запитують, але питання у всіх типові. 

Наприклад :

Підкажіть, будь-ласка, чи можу я отримати земельну ділянку в місцевості, відмінній від тієї, де я зареєстрований? - запитює мешканець Донецької області, що працює в Києві, а в Коцюбинському вже чотири року знімає квартиру. 
ВІДПОВІДЬ:
Згідно чинного законодавства України, місце реєстрації вашого проживання не впливає на місце отримання земельної ділянки.



Які документи потрібні для отримання земельної ділянки? - запитує мешканець Коцюбинського. 
ВІДПОВІДЬ:
Частиною 5 ст.151 Земельного кодексу України передбачено такий перелік документів для початку процесу приватизації земельної ділянки:
 
а) заява про вибір місця розташування земельної ділянки, затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2009 р. № 113;
 
б) обґрунтування необхідності вилучення (викупу) та/або відведення земельної ділянки;
 
в) позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування земельної ділянки з її орієнтовними розмірами;
 
г) засвідчена нотаріально письмова згода землекористувача (землевласника) на вилучення (викуп) земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу);
 
д) копія установчих документів для юридичних осіб, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу.

Після отримання законної землі чи можна її передати у спадщину чи у власність іншій особі або родичу? - запитує пенсіонерка, яка народилась в Коцюбинському та прожила в рідному селищі все життя.

ВІДПОВІДЬ:

Після приватизації земельної ділянки власники земельних ділянок мають право продавати або іншим шляхом відчужувати земельну ділянку, передавати її в аренду, заставу, спадщину.

Скільки одна особа може отримати земельних ділянок? 

ВІДПОВІДЬ :

Відповідно до ч.4 ст.116 Земельного кодексу України, передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання.


Як отримати земельну ділянку від держави безкоштовно?

Відповідно до Основного Закону України земля є основним багатством України і об’єктом права власності українського народу. А отже кожен громадянин України має законодавчо гарантоване право власності на свою «долю» . На жаль не всі громадяни скористались таким правом, більш того – не всі навіть проінформовані про існування їхньої частки національного багатства.
Згідно ст.116 Земельного Кодексу України ( ЗКУ ) безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі: ...
а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;
б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;
в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених ЗКУ .
Норми безоплатної передачі земельних ділянок визначені статтею 121 ЗКУ

Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;
б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;
в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;
г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;
ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;
д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара..
Розмір земельних ділянок, що передаються безоплатно громадянину для ведення особистого селянського господарства, може бути збільшено у разі отримання в натурі (на місцевості) земельної частки (паю).

Слід мати на увазі, що Кодекс визначає максимальні норми безоплатної приватизації, тобто площа ділянки, приватизованої громадянином, може бути дещо меншою ніж площа, визначена Кодексом. При цьому скористатися правом на безоплатне отримання землі можна скористатися лише один раз по кожному з пунктів. 

Слід зауважити, що деякі витрати доведеться все ж таки понести. Так, громадяни, які здійснюють безоплатну приватизацію, повинні самостійно нести витрати на виконання землевпорядних робіт. 

Категорія: Проблема лісу | Переглядів: 2795 | Додав: alex-turik | Рейтинг: 2.3/3
Всього коментарів: 6
24.10.2012
6. Богдан [Материал]
http://2012.varta.ecommtools.com/2 Отримайте земельну ділянку безкоштовно

12.10.2012
5. Богдан [Материал]
Актуальним сьогодні для багатьох є питання отримання земельної ділянки. Згідно закону України і Земельного кодексу ми, як громадяни України маємо на це законне право. Але отримати землю не так просто, але все таки можливо. Саме для цього був розроблений унікальний юридичний механізм, який дозволяє примусово реалізувати право кожного громадянина! Першою ланкою цього механізму є відвідання безкоштовного вебінару: http://2012.varta.ecommtools.com/2 Відкритий вебінар "Як Безкоштовно отримати земельну ділянку?"

29.10.2010
4. Марьяна [Материал]
Нас залишають без землі, що далі? Отримати не може простий громадянин, а хто ж тоді отримує?

25.10.2010
3. Alex [Материал]
Панове, отримати земельну ділянку можливо лише за рахунок збільшення меж Коцюбинського. Це ідея Кредісова! А що поганого у цьому. Те що Садовський кулуарно роздає землю своїм це знають усі. А те що на всіх не вистачить знає Кредісов і том не займається демагогією .

Нова соцілогія по виборам також цікава http://gigamir.net/news/politics/election/pub87299/

http://gigamir.net/news/politics/election/pub88757/


25.10.2010
2. Андрей [Материал]
Гена ты явно от КРЕДИСОВА РАБОТАЕШЬ. ВСЕ ОТЛИЧНЫЕ ССЫЛКИ ТВ НАРЫЛ... ПРАВДА ОНО ВСЕ О КРЕДИСОВЕ.... НЕСЕШЬ О САДОВСКОМ ЯВНУЮ ХЕРНЮ. ЗОРИНА - ЖЕНА КРЕДИСОВА!!!! ПРИЧЕМ ТУТ САДОВСКИЙ? Лутшая защита - нападение. Штаб Кредисова решил связать Садовского с Зорино ПОКА КРЕДИСОВА С НЕЙ НЕ СВЯЗАЛИ. Гена а ЗОРИНА твоя любовница тоже????

24.10.2010
1. Гена [Материал]
НЕ ВЕРЬТЕ САДОВСКОМУ.Несколько интересных ссылок о новой подельнице Садовского, в Киеве уже надеребанила земли, теперь хочет в Коцюбинском "поработать":
1) http://www.from-ua.com/eco/6577803822bb7.html
2) http://t-pravda.net/ru....vo.html
3) http://t-pravda.net/ru....ovna-ru kovoditel-glavnogo-upravleniya-kultury-i-iskusstv-kievskoj-gosadministracii-chere z-sud-vyselyayut-restavratorov-iz-zdaniy.html
4) http://t-pravda.net/ru....mi.html
5) http://t-pravda.net/ru....a-nnirc -dlya-kommercheskogo-stroitelstva.html
6) http://www.fraza.ua/analitics/02.11.06/30196.html
7) http://h.ua/story/48930/
8) http://maidan.org.ua/static/news/2007/1183826476.html
Читаем и думаем, нужна ли нам команда рейдеров и аферистов!

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]