Головна » 2010 » Листопад » 4 » Герої не нашого часу: як журналісти й активісти балотувались до селищної ради
21:30
Герої не нашого часу: як журналісти й активісти балотувались до селищної ради
Журналіст не пише від імені свого "я”. Сьогодні в статті зроблю це вперше, оскільки за мене проголосувало понад 60 % виборців і тепер моє "я” – це "ми” – голос маленької громади. Інші представники нашої команди не пройшли. Я знаю, чому виборці настільки різні й кому це вигідно.

Оскільки прокуратура виявилася нерезультативним захисником інтересів держави й неефективно захищає ліс поблизу Коцюбинського від винищення, оскільки суди оцінюють докази у справі за кілька секунд й судді на камеру називають їх "брєднями”, оскільки порядок в селищі наводиться виключно за місяць до виборів прискореними темпами, то ми вирішили стати депутатами селищної ради.

Нас було десятеро. Але пройшла лише я одна.Протягом передвиборчої кампанії всі дотримувались виключно європейського зразка передвиборчої агітації на місцевих виборах: повна відсутність друкованої агітаційної продукції, відсутність агітаційно-піарних заходів, метод спілкування виборців "від дверей до дверей”, написання листів від руки кожному виборцю тощо.

Згідно з європейською практикою, громада повинна знати того, хто балотується, за його попередню діяльність, а не з глянцевих світлин чи за передвиборчі обіцянки. Тут кожен кандидат на видноті. Виборців треба лише проінформувати, що саме ця людина йде в депутати.
Більшість агітувала дорогою поліграфією. Нам доводилось щодня писати десятки листів від руки.


Прості листи виборцям перемогли. А за сільський гламур проголосувало лише двоє

Мій округ був розірваний: до мого будинку, в який нещодавно заселилися мешканці, приєднали дещо віддалений будинок, де теж не так давно громадяни придбали квартири.

Тут живе фактично середній клас, який заробив на житло й більша частина має машини. Ці люди не вірять у передвиборчі обіцянки у стилі "жить станет лучше, станет веселее”. Вони не повірять в те, що перед виборами влада, яка ще два роки тому роздала землю мешканцям Дніпропетровської області, згадала про коцюбинчан і здійснить обіцянку, яку давали ще за часів більшовиків – "землю крестьянам”.
А найголовніше, у мешканців цих будинків є маленькі діти й вони хочуть, щоб малеча виростала в іншій країні.

Я заходила до квартир людей, які мене вперше бачили, і говорила з багатьма на кухні. Пояснювала, що нічого не обіцяю, бо сама не зламаю систему. Й навіть якщо пройдемо ми всі, у нас не буде більшості.

Наголошувала, що можу пообіцяти лише одне, – вони будуть особисто мною проінформовані про те, що там відбувається: хто і коли дерибанить ліс, хто отримує надприбутки у комунальній сфері, здираючи три шкури за опалення і т. п. У мене буде оперативний доступ до суспільноважливої інформації.

Найбільший здобуток, який мені дали ці вибори – це досвід. Зрозуміла, що ми боремось не знаючи потенціалу своєї громади. Мобільне суспільство зробило з нас чужих людей, які просто заселяються в будинки й живуть самі по собі.

Випадково познайомилась з родиною Дронових. Вони хочуть допомагати сиротам в притулках, тому ми домовилися, що до дня святого Миколая в селищі наклеїмо оголошення про збір іграшок і коштів для дітей-сиріт.

Вдалося відшукати людину, яка вже третій рік, як і я, в судах бореться з несправедливими цінами на опалення в нових будинках, де є автономні модульні котельні. Ми об’єднали документи, які роками визбирували по різних інстанціях. Ця інформація і згуртовані дії допоможуть нам у вирішенні цього питання.

Коли писала виборцям листи, дехто запитував, чи не своїх студентів я змусила це робити. Вони звіряли почерки. Почерк був мій, хоча дійсно мені пропонували допомогу мої студенти з Могилянки. Я відмовилась. Пропозиції виборців написати частину листів замысть мене теж були відхилені.

Щодо студентів, то вони в мене найкращі. Ті, у кого більше не викладаю, збирають підписи на захист лісу.

Дехто з них навіть шкодує, що цю справу довірили не йому, і йде допомагати іншим у волонтерських організаціях, бо вірить, що прогресивний роботодавець навіть у бізнесі оцінює розвиток особистості не лише по гучних назвах брендових компаній в резюме. Його цікавить динаміка розвитку особистості в цілому.

Ця кампанія розкрила переді мною глибину й щирість моїх сусідів. Побачивши, що в мене немає передвиборчого фонду й що я не клею глянцеві фото, як інші, а пишу від руки щодня десятки листів, моя сусідка Леся обійшла мій дім, агітуючи за мене. Її питали, навіщо вона це робить. Це питання хвилювало і мене.

Леся пояснювала, що в неї двоє дітей і вона хоче зберегти для них ліс. І що від будинку має бути достойна людина, яка в селищній раді зможе гідно представити інтереси й досягти вирішення проблем мешканців. Її дитина намалювала й наклеїла ввечері за мене плакати. Це було зворушливо.

Я не була впевнена в своїй перемозі. Тим більше, коли перед вікнами моїх виборців за кілька тижнів до виборів з’явилися декоративні клумби, а на дитячому майданчику вкопали нову гірку. Це все зробив мій конкурент по округу.


Середній клас не повірив навіть у матеріалізований слоган "красиве життя вже сьогодні”



У виборів є плюс – щось залишається громаді. Громада одностайна: вибори треба проводити частіше

Я людям казала прямо, що результати моєї роботи можуть не так скоро матеріалізуватись. Пояснювала, що не в силах змінити все на краще, але буду боротися разом з ними й далі за все, що є справедливим й чого потребує громада.

Довелось провестина дільниці майже дві доби й не відходила ні на мить, щоб відстояти вибір громадян, яким би він не був. Фальсифікацій не було. Комісія працювала довго, але правдиво.

Виборці мені варили борщі й хотіли принести їжу на дільницю. Було не до того. Прийшли на наступний день з казанком до мене додому, щоб я повечеряла. Приємно, бо з мого холодильника вже два місяці, як емігрували миші.

Я виграла за результатами підрахунку голосів. З команди наших більше не пройшов ніхто. Частково тому, що вони були не місцеві. Можливо, не всі проінформували громаду в достатній мірі про свою діяльність.

Багато людей обрали тих, хто стояв при владі до цього. На посаду голови селищної ради більшість на моїй дільниці обрала чинного голову Вадима Садовського. Це факт. Тож мушу поважати й захищати вибір громади, бо він є законним і легітимним.

Були дуже великі черги. Мої виборці приходили хто три, а хто чотири рази, щоб нарешті проголосувати. Але був електорат, який готовий був стояти годинами.

Ці люди вірили передвиборчим обіцянкам влади, що отримають після виборів землю. Ту землю, на якій росте ліс першої категорії. Той ліс, за збереження якого ми зібрали понад 2 тисячі підписів. Вони голосували за свою мрію. Їх не можна засуджувати – вони логічний продукт цієї системи.

Люди, доведені державою до бідності, мають інші цінності. Це не представники середнього класу. Створення середнього класу є загрозою для чинної політичної еліти.

Переді мною постає логічне питання. Я одна в матриці. Що робити далі? Вже були пропозиції щодо створення коаліції й мені казали, що всі журналісти продаються.

Мені стверджували, що в коаліції мені подарують свободу. Я стою на тому, що свобода дана мені від народження. І навіть якщо я пройшла одна, то я не сама.

Поза системою залишились вірні своїй справі люди. Це герої не нашого часу, але вони є. Ці люди вже висловили готовність всіма своїми силами боротись далі за те, що ми вважаємо справедливим.

Незаконні дії навіть законно обраних кандидатів ми ніколи не підтримаємо і не будемо мовчати.

Ментальність не зміниш за день рік чи навіть десятиліття. Це дуже тривалий процес. Разом з Наталкою Соколенко, яка є моїм вірним помічником і другом, ми вирішили запропонувати новообраним депутатам створити в селищній раді фракцію "Не продаємося”. Нехай кожен депутат селища назве свою ціну.


Нам дворцов заманчивые своды не заменят никогда свободы

Платон колись був радником трьох царів, але на схилі літ усвідомив, що сам він систему змінити не в змозі. Тоді він заснував свою школу, де виховав не одне покоління достойних управлінців й звідки походить вся європейська політична культура.

Я викладаю в Києво-Могилянській академії політологію. Нове покоління повинно отримати достатні теоретичні й практичні знання про систему, щоб впливати й змінювати її.

Години політології після виборів цього року скоротили, в деяких студентів її взагалі немає. Сучасній політичній системі не потрібний не лише середній клас, їй надто не потрібні люди нового покоління з новою політичною культурою.

Але нічого не вийде. Бо є герої нашого часу поза стінами цієї матриці. Це наші родичі, кохані люди, сусіди, колеги, студенти, які увесь цей час підтримують, вірять, допомагають. І головне, розуміють нас.

Критичну масу ми акумулюємо рано чи пізно. Бо відповіді ми шукаємо не в підручнику географії, а в собі. Кожен має знати собі ціну в цій системі.

Ірина Федорів,

Українська правда

Категорія: Вибори 2010 | Переглядів: 1083 | Додав: Daygger | Рейтинг: 3.0/6
Всього коментарів: 8
20.11.2010
8. Гість [Материал]
Аффтар, аффтар! - ты могуч!
Ты гоняешь стаи туч!
Но сегодня ты не в духе -
Обосрали тебя мухи.

16.11.2010
7. Ната [Материал]
Не выдержала, решила написать...авось Ирина почитает....Знаете, читая частенько и Ваши и творения других "авторов" всё больше и больше понимаешь - что не только "женщины любят ушами"! Вот прям стоит эхо от вашего творения - я и моя молодая командаааа... Ну что за бред - "Більшість агітувала дорогою поліграфією. Нам доводилось щодня писати десятки листів від руки" - ну что ж Вы так уж совсем бедненько....ну ведь 70% кандидатов в депутаты собственноручно создавали свои листовки и печатали на дом. или рабочих принтерах, сейчас уже все школьники рефераты делают цветными и на принтере! Поверьте не все вокруг Вас и Вашей команды богатые и гламурные!! А здесь я искренне прослезилась - "Виборці мені варили борщі й хотіли принести їжу на дільницю. Було не до того. Прийшли на наступний день з казанком до мене додому, щоб я повечеряла. Приємно, бо з мого холодильника вже два місяці, як емігрували миші" - слушайте, ну если всё так плохо, тогда может ну его депутатство то это, сварите себе борщика в конце концов, рюмочку налейте, друзей соседей позовите, да расслабтесь наконец то!!! Ну если взялись, ну чего ж Вы жалуетесь то систематически то???? Удачи Вам в Вашем нелёгком поприще!

06.11.2010
6. Гість [Материал]
Я не вірю в ефективність цієї дівчинки. Буде розмальовувати лежачі поліцейські, як вже звикла. Може ще суботнік забацає...

05.11.2010
5. Ыч [Материал]
Ирина,
пусть у Вас все получится!

05.11.2010
4. Виталий [Материал]
Ира, поздравляю Вас! "Доброжилатели" у нас по жизни всегда будут. Жаль, что выборы в местные советы не каждый год, тогда бы и детские площадки появлялись не только под выборы. Одна просьба - не станьте такими, как те кто был до Вас. Можете расчитывать на поддержу!

05.11.2010
3. гость [Материал]
Да уж.да уж.....Зеркальце скажи. я ль на свете всех милее. всех прекрасней и белее.....Класссика.Человек.который.еще ничего не сделал начинает сам себя хвалить.Ирина я думал Вы умнее.

05.11.2010
2. Валерій Дупленко [Материал]
Шановна Ірино!
Ви достойна учениця Вашої вірної помічниці і друга Наталки Соколенко. Особливо у царині безпринципності. Цитую:"Згідно з європейською практикою, громада повинна знати того, хто балотується, за його попередню діяльність". Питання: Що Ви такого "надіяли" для коцюбинчан, якщо лише нещодавно переїхали "до мого будинку, в який нещодавно заселилися мешканці"? Ви критикуєте тих хто хоч щось зробив для вашого двору(перед вікнами моїх виборців за кілька тижнів до виборів з’явилися декоративні клумби, а на дитячому майданчику вкопали нову гірку), а самі обіцяли лише (можу пообіцяти лише одне, – вони будуть особисто мною проінформовані про те, що там відбувається: хто і коли дерибанить ліс, хто отримує надприбутки у комунальній сфері, здираючи три шкури за опалення і т. п.), тобто "будете розносити селищні плітки" (якщо висловитись не так гарно як Ви).
Я не маю жодного відношення до Коцюбинської влади і ніколи не прагнув туди потрапити, я не підтримую жодного з тих кандидатів, що "йшли" і на Голову і на депутатів. Я простий мешканець селища і знаю його проблеми. Ви ж на хвилі "боротьби за ліс" заробили популярність серед сусідів. Це нагадує ту ж Наталку, яка на "ЦЕНЗУРІ" стала "кращою журналісткою", хоча вміє лише ставити "жлобські"(за її висловом) запитання на прес-конференціях і "стібатися" з незначних деталей у телематеріалах. Коли її примусили працювати нормально, готувати обєктивні телематеріали, вона почала кричати, що "прийшла цензура", "підставляючи" власного шефа, з яким пропрацювала кілька років і який, фактично "виліпив" з неї журналістку. Бачити на фото на Вас обох бірку - це просто смішно для людини, яка дещо знайома з Соколенко. Вона теж уже депутат? Якщо так, то це приклад ще більшого використання необгрунтованого піару ніж застосування "глянцевих світлин чи передвиборчих обіцянок." Саме так прийшли в Раду Арєв, Шевченко, Ляшко та інші. Зараз вони "додепутатились", що жоден нормальний журналіст їм не подасть руку для привітання. Те ж буде і з Соколенко. Вже зараз багато представників ЗМІ, коли мова заходить про неї, крутить пальцем біля скроні. Це красномовний жест, що характеризує ставлення до неї колег. Ви написали, що не продаєтесь... Це теж лише декларація. Вам ще нічого не пропонували. Навіть апостол взяв гроші (згадайте Іуду), можливо, взяли би й інші, якщо б їм запропонували. Справа лише в ціні... Я вітаю Вас з обранням, і підтримую Ваші благі наміри. Але Ви, певно, знаєте, куди ними встелена дорога.

04.11.2010
1. Депутат Черников [Материал]
Я же прогнозировал ранее, что лжепатриоты пролетят как фанера над Парижем. Так и вышло.
Ирина прошла только потому, что успела создать образ. Он у неё получился конкретным - борец за лес.
Дело в том, что люди, в основном, реагируют на образы. Так есть в шоу-бизнессе, так есть и в политике. В округе котором живет Ирина проживают в большинстве своём приезжие, которые купили там квартиры, что бы жить поближе к лесу. А тут, как им кажется, его у них отбирают. Вот и среагировали они на борца за их интересы, а не на деньги и прочие "коврижки". И средний класс тут не причём. Завтра наша Жанна Дарк начнёт ложиться под каток власти с целью сохранить свой образ. Начнёт перебарщивать и преувеличивать. И кроме того, от фанатизма устают, как сами фанатики, так и их избиратели (если не будет конкретных достижений у этих фанатиков). Власти просто нужно будет забыть этот избирательный округ на несколько лет, а рядом делать город сад. Тогда сами избиратели возненавидят Ирину за популизм и импотенцию.
Героизм не в том чтобы идти против течения, а в том чтобы делать прогресс для людей. К тому же, чтобы быть Жанной Дарк или Юлией Тимошенко нужно обладать достаточной харизмой. А главное отличие реального харизматика от героя в том что харизматик может вести людей в зону дискомфорта и люди с удовольствием туда идут. Сам же харизматик всегда остаётся в зоне комфорта. Пример - Гитлер, Наполеон, поп Гапон. Герой же никогда не сможет завести людей в зону дискомфорта.
Ирина, по-моему, обычный бескомпромисный человек с героическими замашками без достаточной харизмы. Хотя, возможно, я и ошибаюсь и мы с вами являемся живыми свидетелями личности исторического масштаба. Поживём - увидим.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]